Olympiáda z ANJ a informatická súťaž iBobor

Koncom novembra sa konalo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Víťazom sa stala Martina Detvajová z II.G triedy, ktorá bude školu reprezentovať na okresnom kole. V kategórii pre anglofónnych žiakov, žijúcich nejaký čas v zahraničí – bude našu školu reprezentovať Rebeka Gernátová z III.FV.

Vynikajúci výsledok sme zaznamenali v informatickej súťaži iBobor, kde

čítať ďalej...

DOD 2019

Ďakujeme všetkým za návštevu a tešíme sa na DOD 2020! Pozrite si galériu obrázkov z DOD 2019 v článku…

čítať ďalej...

1. apríl

Blíži sa 1. apríl – Deň bláznov, alebo bláznivých nápadov. Aby sme ukázali, že aj my učitelia neberieme vždy všetko vážne, pripravili sme si pre našich študentov bláznivý nápad. V pondelok na prvého apríla bude rozvrh trošku iný a učitelia budú učiť – KAŽDÝ ČO CHCE! 🙂 Študenti si môžu vybrať tému učiteľa ktorá je im najviac

čítať ďalej...

Jindřich Štreit v našej škole

Prednáška pre celú školu, ktorú viedol český dokumentárny fotograf a pedagóg Jindřich Štreit. Študenti na druhý deň mohli konzultovať svoje fotografie. Ďakujeme za návštevu

čítať ďalej...

Region 2019

Aj tento rok sme sa zúčastnili medzinárodnej súťaže v Plzni. Návštevu v susednom štáte sme využili aj na rôzne kultúrne zastavenia v Prahe.

Umiestnenie 4. miesto Plagát (Prievalská, Pavlíková)

čítať ďalej...

Imatrtikulácie 2018

Pár záberov z prijímania prvákov do cechu študentov strednej školy.

čítať ďalej...

Trienále plagátu

Študenti SSUŠD na exkurzii navštívili výročný desiaty ročník súťaže aktuálneho svetového plagátu Trienále plagátu Trnava (TPT). TPT je v Trnave usporadúvaná od roku 1991. Jedná sa o svetovo rešpektované podujatie a je najväčším svojho druhu na Slovensku.

čítať ďalej...

Exkurzia baden

Exkurzia do rakúskeho Badenu na netradičnú výstavu fotografií v najväčšej galérii pod holým nebom

čítať ďalej...

Region 2018

V dňoch 25-26.1.2018 prebiehala v Plzni medzinárodná súťaž pre umelecké odbory, ktorej sa zúčastnila aj naša škola. Adela Bradlerová, 3.roč., odbor fotografický dizajn získala 2.miesto v medzinárodnej súťaži Región 2018 v Plzni. Kategória fotografia, na tému Hranice našich miest. Gratulujeme.

čítať ďalej...

Klauzúry 2017, 1. ročník

Dnes sa u nás na škole konali obhajoby prváckych klauzúrnych prác. Žiaci prvého ročníka odštartovali obdobie prezentácií osvojených zručností žiakov jednotlivých ročníkov. Odborná komisia hodnotila nie len práce na ktorých žiaci pracovali posledný týždeň, ale prierez prác z celého roku z predmetov výtvarná príprava, figurálna kresba a umelecká prax.
Záver?
Šikovníkov šikovníkových máme…

čítať ďalej...